Intars Busulis

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā «Zelta mikrofons» labākie panākumi šogad bija grupai «Instrumenti» un dziedātājiem Intaram Busulim un Donam, kuri visi ieguva balvas divās kategorijās. Busulis vakar ieguva galveno - Gada albuma balvu par ierakstu «Nākamā pietura» (skat. recenziju).

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» kategorijā «Labākā dziesma» saņēma grupas «Instrumenti» skaņdarbs «Visa par daudz», bet nominācijā «Gada albums» triumfēja Intara Busuļa un «Abonementa orķestra» albums «Nākamā pietura».

Grupas «Instrumenti» dziesma uzvarēja arī kategorijā «Videoklips», bet Busuļa un «Abonementa orķestra» albums atzīts arī par gada labāko popmūzikas ierakstu.

Tāpat divās kategorijās balvu ieguva Dons - viņa koncerts «Tepat» saņēmis labākā koncertieraksta balvu, savukārt dziesma «Pa ceļam» ieguva «Radio hita» titulu.

Kategorijā «Roka vai metāla mūzikas albums» balvu saņēma grupa «Relicseed» par albumu «Ideoloģija», bet par gada labāko «Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albumu» tika izvēlēts grupas «Dagamba» ieraksts «#LudvigVanRammstein».

Nominācijā «Hiphopa mūzikas albums» uzvarēja mākslinieks Ansis ar albumu «Balzams», savukārt balva par labāko akadēmiskās mūzikas albumu piešķirta «Trio Art-i-Shock» par ierakstu «Art-i-Shock».

Apbalvojumu par labāko «Alternatīvās vai indie pop mūzikas albumu» saņēma grupas «Satellites LV» ieraksts «Varavīksnes galā», bet kategorijā «Bērnu mūzikas albums» uzvarējis «Knīpu un knauķu» albums «Ar vilciņu Rīgā braucu».

Par gada «Džeza mūzikas albumu» tika atzīts Dāvja Jurkas kvarteta albums «Strings attached», nominācijā «Elektroniskās vai deju mūzikas albums» uzvarējis «Bandmaster» albums «Stay Awake», bet kategorijā «Šlāgera mūzikas albums» balvu ieguva Normunds Jakušonoks un «Tipa orķestris» par albumu «Notikums».

Par aizvadītā gada «Labāko debitanti» tika atzīta dziedātāja «Viņa» par minialbumu «Elpo», nominācijā «Tautas vai pasaules mūzikas albums» uzvarēja grupas «Auļi un Tautumeitas» ieraksts «Lai māsiņa rotājās», bet par «Alfas gada dziesmu» kļuva grupas «Bermudu divstūris» skaņdarbs «Zaudējam brāli».

«Zelta mikrofons» par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika pasniegta kordiriģentam Jānim Erenštreitam un dziedātājam Viktoram Lapčenokam.

Mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA), Kultūras ministriju un SIA «Micrec PM».


Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO