FOTO: Paige Gross / TT NYHETSBYRÅN

ASV Ņūdžersijas štata galvaspilsētā Trentonā svētdien kultūras festivālā notikusi vietējo kriminālo bandu konfliktu izraisīta apšaude, kurā ievainoti 22 cilvēki un viens no šāvējiem nogalināts, bet vēl viens aizturēts, paziņojusi policija.

(Papildināta ziņa.)

Apšaude sākusies bez ceturkšņa trijos naktī pēc vietēja laika mākslas, mūzikas un ēdienu festivālā «Art All Night» («Māksla visu nakti»), uz kuru tobrīd bija ieradušies apmēram tūkstoš cilvēku. Īsi pirms apšaudes sākuma policija aicinājusi organizatorus festivālu pārtraukt, jo tā apmeklētāju vidū bijuši vietējo bandu pārstāvji, kas sākuši savā starpā konfliktēt, un organizatori piekrituši izpildīt policijas aicinājumu.

Tomēr vairāki bandu dalībnieki festivālā sākuši šaut cits cits uz citu, savukārt policija atklājusi uguni uz šāvējiem.

Nogalināts viens no viņiem, 33 gadus vecais Tahaidžs Velss, kuram bija izvirzītas apsūdzības par cilvēka nogalināšanu, kad viņš vēl nebija sasniedzis 20 gadu vecumu. Februārī viņš tika atbrīvots no pirmstiesas apcietinājuma, jo tiesa ņēma vērā Velsa advokātu argumentus, ka atrašanās apcietinājumā kavē viņa izzināšanas spēju attīstību.

Pēc visa spriežot, Velsu nogalinājusi policija, sacīja prokuratūras pārstāvis.

Aizturēts vēl viens no šāvējiem - 23 gadus vecais Amirs Ārmstrongs, kurš ir ievainots, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Sākoties apšaudei, cilvēki panikā metušies bēgt un radusies drūzma, kurā vairāki cilvēki cietuši.

No 22 ievainotajiem 17 ir šautas brūces. No viņiem četri, tostarp 13 gadus vecs zēns, ir kritiskā stāvoklī.

Festivāls sācies sestdienas pēcpusdienā un tam bija paredzēts beigties svētdienas pēcpusdienā. Apšaudes dēļ festivāls tika pārtraukts.

Trentonā ir apmēram 85 000 iedzīvotāju, tā atrodas starp Ņujorku un Filadelfiju.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO