FOTO: AP/Scnapix

Kalifornijas štatā, ASV, 77 gadus vecs sirmgalvis tīšuprāt sarīkojis ugunsgrēku, lai atvilinātu ugunsdzēsējus uz veco ļaužu pansionātu un sarīkotu apšaudi. Uzbrukumā gāja bojā viens ugunsdzēsējs, bet vēl divi cilvēki tika ievainoti, ziņo aģentūra AP.

Uzbrucējs Tomass Kims pirmdien tika arestēts. Viņam izvirzītas apsūdzības par slepkavību, slepkavības mēģinājumu un ļaunprātīgu dedzināšanu.

Policija joprojām cenšas noskaidrot, kāds bija uzbrukuma motīvs. «Tā ir kā liela puzle, ko mēģinām salikt. Daudz kas joprojām nav zināms,» norāda vietējās policijas priekšnieks Roberts Luna.

Ugunsdzēsēji agrā pirmdienas rīta stundā tika izsaukti dzēst ugunsgrēku 11 stāvu ēkā, kurā atrodas pansionāts «Covenant Manor». Tika ziņots par tur notikušu sprādzienu.

FOTO: AP/Scnapix

Otrajā stāvā bija sadauzīti logu stikli, ieslēgti ūdens smidzinātāji un gaisā jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji apdzēsa ugunsgrēku.

Kamēr ugunsdzēsēji pārmeklēja ēku, tajā izskanēja šāvieni. Lodes trāpīja diviem ugunsdzēsējiem.

Ugunsdzēsēju kapteinis Deivs Rosa nomira slimnīcā. «Longbīča šodien zaudēja varoni,» sacīja Longbīčas mērs Roberts Garsija.

Incidentā cieta arī ugunsdzēsējs Ernesto Torress, kurš jau izrakstīts no slimnīcas. Sagaidāms, ka viņš pilnībā atveseļosies.

Tika sašauts arī kāds gados vecs pansionāta iemītnieks, kurš ir kritiskā, bet stabilā stāvoklī.

Pēc Kima aizturēšanas policija atrada revolveri un divas aizdomīgas ierīces. Sapieru komanda tās pārbaudīja un atzina, ka ierīces nav bīstamas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO