Otrdien savu 117. dzimšanas dienu svin Emma Morāno. Viņa oficiāli tiek uzskatīta par vecāko pasaules iedzīvotāju.

Emma dzimusi Itālijā tālajā 1899. gadā astoņu bērnu ģimenē, kur viņa ir vecākā no bērniem.

BBC raksta, ka Emma Morāno piedzīvojusi visai skarbu mūžu: negribētu un vardarbīgu laulību, vienīgā dēla nāvi un pamatīgas veselības problēmas.

Sieviete par savu ilgo mūžu pateicas neparastai diētai: viņa jau 90 gadus katru dienu apēd trīs olas, divas no kurām ir jēlas. Šādu neparastu ēšanas režīmu viņa sākusi ievērot, kad ārsts viņai diagnosticēja mazasinību.

Foto: EPA/LETA

Tagad viņas diēta ir vēl striktāka. Sieviete apgalvo, ka dienā apēd tikai divas olas un dažus cepumus. Līdztekus tam viņas ēdienreizes papildina arī nedaudz augļu, dārzeņu un vistas gaļas.

Vecā kundze stāsta, ka I pasaules kara laikā bija iemīlējusies kādā jaunā puisī un nekāroja laulāties ar kādu citu. Taču kāds vīrietis izmantojis draudus, lai viņu tomēr piespiestu stāties laulībā. «Viņš man teica: ja tev paveiksies, tu mani apprecēsi. Vai arī es tevi nogalināšu. Man tolaik bija 26 gadi. Tā nu es apprecējos,» viņa saka.

Foto: AFP/LETA

Laulība bijusi vardarbība, un sešu mēnešu vecumā nomiris viņas dēliņš. Gadu pēc bērna nāves sieviete esot saņēmusies vīru padzīt no mājām. Oficiāli gan abi palika precēti līdz pat 1978. gadam, kad viņš mira.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams