FOTO: AFP/SCANPIX

Čīlē otrdien no saviem pienākumiem tika atstādināti 14 katoļu priesteri, kas ir iesaistīti seksuālo noziegumu skandālā, kurš satricinājis pāvesta Franciska vadīto Romas katoļu baznīcu.

«14 priesteriem vairs nav atļauts pildīt savus pienākumus ... Šie priesteri ir piedalījušies darbībās, kas var būt civili noziegumi, kā arī [noziegumi] baznīcā,» paziņoja bīskapija Rankagvas pilsētā.

Pagājušo piektdien 34 Čīles bīskapi paziņoja par savu atkāpšanos pedofilijas skandāla dēļ. Tas notika pēc tam, kad pāvests bija izsaucis šos bīskapus pie sevis saistībā ar šo skandālu.

Katoļu baznīcu Čīlē ir satricinājuši vairāki pedofilijas skandāli, no kuriem skaļākais saistīts ar priestera pedofila Fernando Karadimas seksuālo noziegumu slēpšanu astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados.

Karadimas upuri 2002.gadā ziņoja baznīcai par viņa noziegumiem kādā Santjago draudzē, bet baznīcas amatpersonas atteicās tam ticēt. Tikai tad, kad upuri 2010.gadā sāka izteikt apsūdzības publiski, Vatikāns sāka izmeklēšanu, kas noveda līdz Karadimas atcelšanai no priestera amata.

Pāvests Francisks pagājušās ceturtdienas vakarā īsā paziņojumā bīskapiem solīja «pārmaiņas» Čīles baznīcā, lai «atjaunotu taisnīgumu».

Desmit lappušu garā dokumentā, kas nosūtīts Čīles bīskapiem,

Francisks paziņoja, ka visa Čīles baznīcas hierarhija ir kolektīvi atbildīga par smagajiem trūkumiem seksuāla rakstura noziegumu izmeklēšanā un rezultātā radušos uzticības zudumu katoļu baznīcai.

Pāvests apsūdzēja Čīles bīskapus par pierādījumu iznīcināšanu lietās par priesteru seksuāla rakstura noziegumiem, kā arī par spiediena izdarīšanu uz baznīcas juristiem, lai tie samazinātu apsūdzības, un par «smagu nolaidību» bērnu pasargāšanā no priesteriem pedofiliem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO